Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve çift danışmanlığı; sorunları anlama, daha sağlıklı ilişki kurma, değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır. Bireylerin diğer insanlarla kurdukları ilişkiler, ruh sağlıkları ve duygusal doyumları açısından çok önemlidir. Özellikle ebeveyn, eş ve çocuklar gibi kişilerle kurulan yakın ilişkilerde, bu rol daha belirgin bir hal alır. Bu yakın ilişkilerden birisi olan evlilik ilişkisinde, eşler zaman zaman çatışmalar, zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayabilirler. Bu dönemlerde ortaya çıkan problemleri tek başlarına çözmeye çalışmaları ilişkileri daha da zorlayabilir. Dolayısıyla bu süreçte uzman desteği alınması gereklidir.

Danışman hocam uzman ekibi olarak aile danışmanlığında ana hedefimiz çocuk merkezli şekilde ilerlemektir.

YKS sürecinde annenin babanın tutumu, çocuğun gelişim dönemi göz önünde bulundurularak sorunları gidermek, çatışmaları en aza indirmek ebeveyn-çocuk arasındaki iletişimi iyileştirmek gerekmektedir.

Anne-babalar bu sınav sürecinde ortak bir payda da buluşur. Çocuğunun iyi bir hayat yaşamasını istemek ve bunun için iyi bir üniversiteye gitmesini sağlamak. Fakat bunu sağlarken farklı yollardan ilerlerler kimi aile çocuğu için rahat bir ortam oluştururken kimi aile de bazı imkanları kısıtlama durumuna gidebilir. Bu sürecin sağlıklı ilerlemesi için mutlaka bizden randevu alınız.

Listeye geri dön